Biografia

Adam Bartoś – lubelski wokalista, autor tekstów i muzyki. Gra na gitarach - akustycznej, elektrycznej i rezofonicznej oraz na harmonijce ustnej. Obdarzony głosem o charakterystycznej barwie, wykonuje utwory inspirowane bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70-tych. Jego autorska muzyka cechuje się dużą oryginalnością i śpiewanymi po polsku tekstami.

Dyskografia:
- „NOWY LĄD" (2017),
- „DOKĄD PÓJDĘ” (2013)
- „LUBLIN BLUES SESSION 2011” (2011) - składanka

Adam Bartoś rozpoczął drogę muzyczną w latach 90-tych jako wokalista blues-rockowej kapeli REMEDY z Lublina. Występował też jako solista z gitarą akustyczną (nagroda dla najlepszego wokalisty na Festiwalu "Blues nad Bobrem” w 2008 roku) a także w duetach i akustycznym trio - ADAM BLUES BAND. Swoje poszukiwania muzyczne prezentuje przede wszystkim w programie autorskim, ale realizuje także projekty tematyczne z utworami innych wykonawców tj.: "Breakout/Nalepa" z utworami Tadeusza Nalepy; czy "Dzieci kwiaty" z repertuarem folk-rocka lat 60. i 70 (Crosby Stills and Nash, Mamas and Papas, Free). Do swoich projektów artystycznych włącza również dzieci i młodzież szkolną (wspólne koncerty i realizacja teledysku z kilkudziesięcioosobowym chórem Kasjopea z Lublina).

Adam Bartoś to również animator promujący na różne sposoby muzykę bluesową. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym CHATKA BLUES FESTIVAL w Lublinie oraz cyklicznych spotkań z cyklu LUBLIN BLUES SESSION.

W 2015 roku otrzymał nagrodę okolicznościową od Prezydenta Lublina za działalność na gruncie bluesa a w 2019 roku otrzymał Medal Prezydenta Miasta Lublina w uznaniu za działalność na rzecz upowszechniania kultury oraz zaangażowanie w realizację licznych przedsięwzięć służących wszechstronnemu rozwojowi Miasta Lublin.