Biografia

Adam Bartoś – lubelski wokalista, autor tekstów i muzyki. Wykonuje utwory inspirowane bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70-tych. Gra na gitarach - akustycznej, elektrycznej i rezofonicznej - oraz na harmonijce ustnej. Obdarzony głosem o charakterystycznej barwie, potrafi w swoich utworach stworzyć niepowtarzalny muzyczny świat, a standardom nadać osobisty charakter.

Dotychczas jego utwory ukazały się na trzech płytach: „LUBLIN BLUES SESSION 2011”; „DOKĄD PÓJDĘ” oraz "NOWY LĄD" - premiera 18.02.2017.

Adam Bartoś rozpoczął drogę muzyczną w latach 90-tych jako wokalista blues-rockowej kapeli REMEDY z Lublina. Występował też w duetach lub jako solista z gitarą akustyczną (nagroda dla najlepszego wokalisty na Festiwalu "Blues nad Bobrem” w 2008 roku). Obecnie występuje z zespołem prezentując przede wszystkim program autorski. Wykonuje także utwory Tadeusza Nalepy w swoich aranżacjach oraz standardy bluesa i folk-rocka z lat 60-70 (w wersji rozszerzonej program ten jest wykonywany z kilkudziesięcioosobowym dziecięcym chórem Kasjopea z Lublina).

Muzyk promuje na różne sposoby bluesa, organizując koncerty i warsztaty. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym CHATKA BLUES FESTIVAL w Lublinie oraz cyklicznych spotkań z cyklu LUBLIN BLUES SESSION. W 2015 roku otrzymał nagrodę okolicznościową od Prezydenta Lublina za działalność na gruncie bluesa.