Biografia

Adam Bartoś – lubelski wokalista, autor tekstów i muzyki. Wykonuje utwory inspirowane bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70-tych. Gra na gitarach - akustycznej, elektrycznej i rezofonicznej - oraz na harmonijce ustnej. Obdarzony głosem o charakterystycznej barwie, potrafi w swoich utworach stworzyć niepowtarzalny muzyczny świat, a standardom nadać osobisty charakter.

Dotychczas jego utwory ukazały się na trzech płytach: „LUBLIN BLUES SESSION 2011”; „DOKĄD PÓJDĘ” oraz "NOWY LĄD" - premiera 18.02.2017.

Adam Bartoś rozpoczął drogę muzyczną w latach 90-tych jako wokalista blues-rockowej kapeli REMEDY z Lublina. Występował też w duetach lub jako solista z gitarą akustyczną (nagroda dla najlepszego wokalisty na Festiwalu "Blues nad Bobrem” w 2008 roku). Obecnie występuje z zespołem prezentując przede wszystkim program autorski. Wykonuje także utwory Tadeusza Nalepy w swoich aranżacjach oraz standardy bluesa i folk-rocka z lat 60-70 (w wersji rozszerzonej program ten jest wykonywany z kilkudziesięcioosobowym dziecięcym chórem Kasjopea z Lublina).

Muzyk promuje na różne sposoby bluesa, organizując koncerty i warsztaty. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym CHATKA BLUES FESTIVAL w Lublinie oraz cyklicznych spotkań z cyklu LUBLIN BLUES SESSION. W 2015 roku otrzymał nagrodę okolicznościową od Prezydenta Lublina za działalność na gruncie bluesa.

KURIER LUBELSKI

W 1996 roku Adam Bartoś, harmonijkarz, gitarzysta i wokalista, zaczął występować z zespołem Remedy, jedną z nie tak znowu wielu bluesowo-rockowych kapel z Lublina. Potem zaczął karierę solową, oczywiście jako bluesman...

Całość na stronie

BLUESONLINE

Adam Bartoś, szef Adam Blues Band i animator Chatka Blues Festiwal nagrał solową płytę. Powiedzenie, że blues to korzenie ma tu rację bytu. To w pełni autorski album i autorski przekaz. Taki właśnie „Z gitarą w ręku”...

Całość na stronie

Adam z nagrodą Prezydenta Lublina
z17647788V,Dzialalnosc-Pracowni-Sztuki-Zaangazowanej-Spoleczn

Czytaj więcej