BIOGRAFIA

Adam Bartoś

Adam Bartoś – lubelski wokalista i instrumentalista, autor tekstów i muzyki. Gra na gitarach (akustycznej, elektrycznej i rezofonicznej) oraz na harmonijce ustnej. W swojej twórczości inspiruje się bluesem, jazzem, big-beatem, folkiem i rockiem lat 70-tych. Nagrał dwie płyty z własnym repertuarem: „Dokąd pójdę” (2013) i „Nowy Ląd” (2017). Zrealizował wiele wartościowych i ciekawych projektów muzycznych. Na koncertach wykonuje utwory autorskie oraz standardy w oryginalnych aranżacjach.

Projekty:
„SOLO”
„BAND”
„BREAKOUT/NALEPA”

Adam występował na wielu festiwalach i imprezach muzycznych, m.in. otwierając koncerty gwiazd bluesa z USA i Europy przed takimi artystami jak: Billy Branch, Carlos Johnson, Boo Boo Davis, A Contra Blues, Wanda Johnson, Ricardo Grosso i inni (galeria zdjęć z muzykami).

Adam Bartoś to również animator promujący muzykę bluesową. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym międzynarodowego festiwalu CHATKA BLUES FESTIVAL w Lublinie oraz cyklicznych spotkań z cyklu LUBLIN BLUES SESSION.

W 2015 roku otrzymał nagrodę okolicznościową od Prezydenta Lublina za działalność na gruncie bluesa a w 2019 roku otrzymał Medal Prezydenta Miasta Lublina w uznaniu za działalność na rzecz upowszechniania kultury oraz zaangażowanie w realizację licznych przedsięwzięć służących wszechstronnemu rozwojowi Miasta Lublin.

Adam Bartoś © 2014 | Studio Lando